W ramach projektu ,,Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie" - 13 grudnia 1981 - PAMIETAMY realizowalismy nastepujace zadania: pokaz filmu ,,Nie zabierajcie mamy" , udzial w konkursie ,,Stan wojenny we wspomnieniach naszych bliskich", lekcje historii z wykorzystaniem materialow przygotowanych przez IPN, przygotowanie kacika patriotyczno - historycznego, prezentacja wystawy przygotowanej przez IPN.
W środę 1 grudnia świetlica szkolna realizowała projekt Lekki Tornister. W dniu tym przeprowadzono pogadankę na temat skutków noszenia zbyt ciężkiego tornistra na zdrowie dzieci. Zważono dzieci i ich tornistry oraz dokonano przeliczenia czy dane dziecko nie nosi za ciężkiego tornistra. W ramach zajęć dzieci wysłuchały piosenki o tornistrze i kolorowaly rysunki plecaków szkolnych.
Kochani już tylko kilka dni zostało do finału Szlachetnej Paczki☺️wierzymy, że jeszcze się zmobilizujecie i wesprzecie tych, którzy na Waszą pomoc czekają. Do dzieła 🥰
Nasi uczniowie Mateusz Hadziński i Filip Galos brali udział w rekolekcjach lektorskich w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie. Uczestniczyli w uroczystej mszy pod przewodnictwem Arcybiskupa Częstochowskiego Wacława Depo oraz otrzymali posługi lektora.
24 listopada 2021r. odbyła się wycieczka klas VII i VIII do Multikina w Katowicach. Uczniowie obejrzeli film pt. "Eternals".
Z ogromna radością informujemy, że nasza drużyna w składzie: Zuzanna Lipowicz i Dominika Trzeciakowska zakwalifikowały się do Półfinału Wojewódzkiego w tenisie stołowym, który odbędzie się w Sosnowcu.
Trzymamy kciuki i gratulujemy!!!
,,Dobre słowa nie kosztują dużo,choć czynią wiele dobrego”. Blaise Pascal
21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynkówi pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie,a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.
20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane.To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.Do tej ważnej akcji przystąpiła również nasza szkoła. W ramach tego dnia zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze o tematyce praw dziecka, wyświetlone prezentacje, konkurs plastyczny, a na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka szkolna na temat respektowania praw dziecka.
Z okazji dnia kredki dzieci obejrzały filmy: „Jak to jest zrobione?”, „Kredki świecowe” i „Jedyneczka - z wizytą w fabryce kredek”. Potem kolorowały rysunek kredki.
W trakcie dzisiejszych zajęć Koła Teatralno-Wokalnego nasi uczniowie uczyli się, jak odnaleźć się w grupie na scenie. Poznali także metodę „speed dating”, która pomogła im dowiedzieć się więcej o sobie. Następnie poprzez odgrywanie scenek opowiadali o sobie.
Dzisiaj uczniowie kl. 1 obchodzili rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka ( wypadała w sobotę). Była to okazja do bliższego poznania tej tematyki: dzieci obejrzały film edukacyjny o swoich prawach, a odświętność tego dnia zaznaczyły niebieskimi elementami ubioru👏
Maluszki też mają swoje prawa.
Świetlica szkolna zorganizowała konkurs na jesienną dekorację drzwi "Jesienne wariacje". Wszystkie klasy wykazały się kreatywnością ale jak zwykle trzeba było wybrać zwycięzcę I miejsce w kat. kl. 0-3 zajęła kl. 2, a wyróżnienie "0". W kat. kl. 4-8 I miejsce przypadło klasie 4,a wyróżnienie kl. 6. Bardzo dziękujemy za udział wszystkim uczniom. 🥰
17 listopada 2021r. na terenie OSiR Zawiercie odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion, o Puchar Tymbarku". Nasza drużyna zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!
Skład drużyny: Bartłomiej Bętkowski, Oliwia Gębka, Oskar Gębka, Oliwier Gordel, Sebastian Lamer, Jakub Miśkiewicz, Hubert Rok, Norbert Sajdak, Filip Staszkowian.
W naszym "Szkolnym Przeglądzie Pieśnie Patriotycznej" w kategorii kl. 0 - III zwyciężyła klasa "0", a w kategorii kl. IV - VIII zwyciężyła klasa VI.
Gratulujemy!!!
Na zajęciach kółka przyrodniczego uczniowie kl.IV i VI zgłębiali anatomię człowieka.
W tym roku rocznicę odzyskania niepodległości uczciliśmy śpiewająco. Społeczność naszej szkoły ochoczo przystąpiła do udziału w ,,Szkolnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych". Zewsząd można było usłyszeć m. in. ,, Piechotę" , ,,Przybyli ułani pod okienko" czy ,,Serce w plecaku". Zwycięzców konkursu ogłosimy w przyszłym tygodniu.