Źle zbudowany dom można rozebrać i zbudować od nowa,

ale źle wychowanego człowieka nie da się wychowywać drugi raz"

J.W. Dawid

BEZPIECZNIE, PRZYJAŹNIE, ZDROWO I AKTYWNIE ZMIERZAMY DO WSZECHSTRONNEGO ROZWOJU DZIECKA

Do oddziału uczęszczają dzieci w wieku 4, 5,6 lat.

Pracujemy w oparciu o Program Wychowania Przedszkolnego ”Od przedszkolaka do pierwszaka” autorstwa pani Iwony Brody. Dzieci objęte są pomocą psychologiczno-pedagogiczną.

Oddział jest czynny w godzinach 6.30 - 16.30, przy czym realizacja podstawy programowej

odbywa się  w godzinach 8.00 - 13.00

Przedszkole oferuje swoim dzieciom:

- edukację: dostarcza informację, wiedzę i umiejętności, a jego rodzicom gwarantuje edukację na określonym poziomie.

- opiekę: zapewnia dzieciom poczucie bezpieczeństwa, stwarza stosunki życzliwości i wzajemnego zrozumienia.

- wzorce wychowania: opisuje i utrwala relacje międzyludzkie,  poprzez oddziaływania dydaktyczno – wychowawcze.

WYPRAWKA I WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO GRUPY PRZEDSZKOLNEJ na r. szk. 2021/2022

wyprawka_dla_przedszkolakow.odt

WYPRAWKA I WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO GRUPY 0 na r. szk. 2021/2022

wyprawka_do_0.rtf

Wychowawczyni: mgr Bożena Lubaszka

Język angielski prowadzi lic. Magdalena Wasik

Zajęcia z religii prowadzi  mgr Ewa Grajdek

Bal Przedszkolaków

11.01. 2018 w naszej szkole mieliśmy szczególnych gości. Przyszli nasi koledzy i koleżanki z Przedszkola nr. 2. Okazja odwiedzin była niecodzienna. Grupa „0” zaprosiła swoich rówieśników na bal karnawałowy. Wspólnie bawiliśmy się w atmosferze karnawałowego wystroju. Nie zabrakło ciekawych konkursów. Aby starczyło sił do tańca i zabawy mieliśmy słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Ale było fajnie! Szkoda, że tak krótko!

Klasa "0" cylicznie bierze udział w realizacji programu Multimedialnego "Kino- Przedszkole". W październiku tematem spotkania był "Kodeks Przedszkolaka".

W listopadzie odbyły się warsztaty na temat "Savior- vivre" przedszkolaka.

Ach prezenty, prezenty !!!

Nasi starsi koledzy i koleżanki ze szkoły zrobili nam nie lada frajdę. Przygotowali dla nas prezenty- Mikołajkowe podarunki. Bardzo im za to dziękujemy !!!

Odwiedziny Mikołaja

6 grudnia to długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci dzień- wizyta Mikołaja. My byliśmy w MOKu na filmie 3D- „Coco”, a po nim odbyło się niesamowite spotkanie z Mikołajem i jego świtą. Wspólna zabawa -zabawą, ale paczka otrzymana z rąk Mikołaja- to była frajda !!!

Świąteczny nastrój

Przygotowania do Świąt- wykonanie ozdób choinkowych z masy solnej.

Andrzejki

30 Listopada zgodnie z tradycją dzieciaki z "0" uczestniczyły w zabawie Andrzejkowej. Nie zabrakło śmiechu podczas wróżb przepowiadających przyszłość panien i kawalerów. Wszyscy świetnie się bawili.

Wychowawczyni: mgr Mariola Machura

Język angielski prowadzi mgr Monika Bartolewska - Dziub