Rok szkolny 2020/2021

Lekcja biblioteczna w klasie pierwszej

23 Października 2020r uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 8 , wraz z wychowawczynią panią Iwoną Drabek odwiedzili szkolną Bibliotekę , by podczas lekcji bibliotecznej poznać jej działanie i zasady w niej obowiązujące. Podczas spędzonej wśród książek godziny lekcyjnej, dzieci dowiedziały się, między innymi , jak założyć kartę biblioteczną, jak dbać o książki i jakich zasad przestrzegać podczas korzystania z wypożyczalni i pobytu w czytelni. Uczniowie zostali także zapoznani z ustawieniem książek na bibliotecznych półkach, by podczas samodzielnej wizyty mogli szybko odnaleźć książeczki dla nich najlepsze, pomagające w nauce czytania i rozwijaniu zainteresowań. Wszyscy młodzi czytelnicy byli bardzo aktywni, chętnie dzielili się swoją wiedzą o bibliotece i zadawali pytania.

STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM
W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom" w naszej szkole organizowane jest głośne czytanie w klasach 0-III. Uczennice z klasy 8  wraz z opiekunem biorą udział w akcji Cała Polska czyta dzieciom Najważniejszym przesłaniem tych spotkań była nie tylko tematyka dziecięca, ale również zaangażowanie uczniów starszych klas, którzy wykorzystując swoje zdolności lektorskie czytali swoim młodszym rówieśnikom jedne z najpopularniejszych i najciekawszych pozycji książkowych. Uczniom  podobała się taka forma czytania. Dzieci uważnie słuchały, a po przeczytaniu chętnie odpowiadały na pytania dotyczące treści bajki.
Uczniowie klas młodszych  bawili się znakomicie.
W tegorocznej akcji głośnego czytania udział wzięły :
Miśta Julia.
Wróbel Małgorzata.

Moja ulubiona postać z bajki
W miesiącu październiku Biblioteka Szkolna zorganizowała Konkurs plastyczny dla klasy I pt. Moja ulubiona postać z bajki w związku z obchodami Międzynarodowego dnia Postaci z Bajek.
1.Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy przedstawiającej ulubioną postać bajkową.
Cele konkursu:
1.Twórcze i aktywne pobudzanie wolnego czasu dzieci.
2.Rozwijanie wyobraźni plastycznej.
3.Prezentacja talentów plastycznych.

Dziękujemy z przepiękne prace.

Tydzień z ulubioną książką
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w dniu 12.10.2020 roku w klasach IV- VIII odbywał się cyklicznie już organizowany Tydzień z ulubioną książką. Uczniowie prezentowali w bardzo pomysłowy sposób książki, które ostatnio czytali lub które po prostu bardzo lubią. Zadaniem uczniów było zachęcenie koleżanek i kolegów do przeczytania ich ulubionej książki. Spotkania z książkami, które nie są obowiązkowymi lekturami przyniosły uczniom wiele radości, zaowocowały wystawą pięknych plakatów, które być może zachęcą innych uczniów naszej szkoły, by czytać. Wszyscy uczestnicy projektu dobrze się bawili i poznali nowe książki, które warto wypożyczyć w naszej bibliotece i przeczytać. Na koniec uwieczniliśmy uczniów i ich ulubione książki na pamiątkowych zdjęciach.