Regulamin Biblioteki Szkolnej

1. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice i inni pracownicy szkoły.
  2. Wypożyczać książki można wyłącznie na swoje nazwisko.
  3. Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki.
  4. Uczniowie przygotowujący się do olimpiad i konkursów mogą wypożyczyć większą liczbę książek na okres 2 tygodni.
  5. Czytelnik odpowiada za wypożyczoną przez siebie książkę. W przypadku jej zniszczenia lub zagubienia należy ją odkupić lub zwrócić inną tej samej wartości.
  6. Wszystkie wypożyczone materiały muszą być zwrócone do biblioteki najpóźniej na dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego.
  7. Uczniowie i nauczyciele szkoły, którzy z niej odchodzą, obowiązani są do wcześniejszego rozliczenia się z biblioteką.
  8. Godziny otwarcia biblioteki podane są na drzwiach wejściowych.
  9. Na terenie biblioteki obowiązuje cisza, porozumiewamy się między sobą szeptem.
  10. Wszystkich czytelników obowiązuje kulturalne zachowanie.